Administrowanie nieruchomościami Warszawa

Administrowanie nieruchomościami Warszawa zasługuje na bliższą analizę. Czemu tak właśnie się dzieje?

Po wpisaniu w przeglądarce frazy administrowanie nieruchomościami Warszawa http://edyl.pl/ możemy otrzymać nieco mylące sygnały. Coraz częściej zdarza się, że zarządzanie budynkiem stosowane jest zamiennie dla administrowania nieruchomościami. Nie jest to do końca prawdą, by oba te stanowiska oznaczały pełnienie tych samych funkcji. W aspekcie zarządzanie i administrowanie nieruchomościami w Warszawie nie należy zapominać, że istotnie jest, że w przypadku zarządców nieruchomościami niejednokrotnie zatrudniają oni administratorów nieruchomości, w celu pełniejszej komunikacji pomiędzy wspólnotą mieszkaniową a firmą świadczącą usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. 

Usprawnia to przebieg informacji. Umożliwia także szybsze podejmowanie decyzji. Jednak samo zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za administrowanie nieruchomościami nie jest obowiązkowe, jest to jedynie ułatwienie dla zarządcy, ponieważ wszelkie funkcje pełnione przez administrację nieruchomości, mieszczą się w kompetencjach zarządcy, którego obowiązki jednak wykraczają poza zakres pracy wykonywanej przez administrację, jeżeli chodzi o ukazanie obszaru jakim jest administrowanie nieruchomości w aspekcie cen. Czym zajmuje się administrator nieruchomości?

Przede wszystkim odpowiedzialny jest za bieżące sprawy związane z obsługą oraz administracją konkretnej nieruchomości. Wszystko sprowadza się w dużej mierze to kwestii estetycznych, związanych z utrzymywaniem porządku na obiekcie. Administrator czuwa również nad terminowymi wpłatami czynszu, przyjmowaniem oraz nadawaniem korespondencji, a także niwelowaniem bieżących uszkodzeń w obrębie wspólnoty. Również błędne, bądź zamienne stosowanie terminów zarządca nieruchomościami oraz administrator nieruchomości, może mieć związek ze zmianami w prawie, dotyczącymi klasyfikacji zawodów oraz odpowiedzialności, jaka wiąże się z konkretnym stanowiskiem. Dopiero po wprowadzeniu tych regulacji, administrator nieruchomości stał się odrębnym zawodem. W związku z czym w przypadku sprawowania pieczy nad właściwym wywiązywaniem się z umów przez firmy świadczące usługi związane z dostarczaniem mediów jak centralne ogrzewanie, woda, prąd, a także gaz za ten nadzór odpowiada właśnie administrator nieruchomości.

 Organizuje również zebrania Wspólnoty Mieszkaniowej.

Umożliwia to szybszą i pełniejszą komunikację pomiędzy Wspólnotą za Zarządcą Nieruchomości, którego zakres kompetencji jest szerszy, niż w przypadku administratora i dotyczy również planowania przedsięwzięć długoterminowych, które mają na celu zachowanie atrakcyjności danego obiektu, co przekłada się na jego funkcjonalność, a także cenę oraz komfort poszczególnych mieszkańców. Zatem w obu przypadkach, istotne jest właściwe wybranie osób odpowiedzialnych za pełnienie funkcji zarządcy oraz administratora nieruchomości, by objęte przez nich obowiązki były wykonywane w sposób rzetelny oraz profesjonalny.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.