Czy warto inwestować w Bitcoin?

Bitcoin jako wirtualna waluta został założony głównie z myślą o ułatwieniu transakcji on-line. Obecnie jest on jednak najczęściej używany jako sposób na inwestycję. Czy warto obecnie inwestować w Bitcoina?

 

Inwestorzy mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę metod na pomnażanie swoich oszczędności. Wśród nich znajdują się między innymi giełdy, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, złoto, a nawet alkohole czy dzieła sztuki.

 

Oprócz tych tradycyjnych metod do wyboru jest także Bitcoin, czyli wirtualna waluta, kryptowaluta, która w użyciu jest już niemalże od 10 lat. W skrócie określana jest również jako BTC. Bitcoin jest niezależny od banków na całym świecie, ponadnarodowy, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

 

Działa podobnie do innych walut, czyli ma swój określony kurs, który podlega spadkom i wzrostom. To właśnie na zmianach cen waluty można zarobić najwięcej.

 

Jak inwestować w Bitcoina?

Gdy chodzi o Bitcoin kurs w tym przypadku jest zależny od popytu oraz od podaży. Ilość waluty dostępna na rynku wirtualnym jest ograniczona, dlatego też nie można jej powiększyć. W związku z tym, gdy zaczęto kupować duże ilości BTC, cena waluty automatycznie poszła w górę.

 

Aktualnie kurs BTC jest znacznie wyższy niż jeszcze kilka lat temu, dlatego też właściciele tej wirtualnej waluty mogli naprawdę sporo zarobić. Oczywiście, kluczowe jest w tym przypadku zakupienie waluty w tym okresie, gdy jest ona niskim poziomie, natomiast sprzedaż wtedy, gdy jej kurs jest wysoki. To właśnie wtedy można zarobić najwięcej – nawet wielokrotność ceny zakupu.

 

Aktualnie posiadaczem BTC można stać się niemalże każdy z nas. Zakupu można dokonać między innymi na giełdach Bitcoinów oraz w kantorach on-line prowadzących sprzedaż waluty Bitcoin kurs wpływa na to, jak dużo monet albo ich cząstek będzie można zakupić.

 

Czy inwestowanie w Bitcoina jest bezpieczne?

W związku z inwestowaniem w BTC bardzo często pojawia się pytanie – czy to tak naprawdę bezpieczne?

 

Generalnie, jeśli inwestor wybierze sprawdzone miejsce zakupu – giełdę albo kantor, a następnie będzie przechowywał swoje pieniądze w bezpiecznym portfelu na Bitcoin, nie musi obawiać się o swoje oszczędności.

 

Gdy chodzi o inwestowanie w Bitcoin kurs https://coinroom.com/ jest tutaj największą niewiadomą. Kurs tej właśnie waluty podlega częstym zmianom i to na dość dużym poziomie – wystarczy zapoznać się z wykresami kursów BTC, które dostępne są w internecie.

 

Zatem jeśli inwestor podejmie decyzję o kupnie albo sprzedaży waluty w nieodpowiednim momencie, może sporo na niej stracić.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.