Indywidualna terapia sensoryczna

Terapia związana z redukowaniem zaburzeń u dziecka związanych z integracją sensoryczną musi być realizowana przez odpowiedniego specjalistę. Terapeuci, którzy zajmują się realizowaniem takich terapii mają odpowiednie certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności na odpowiednich, dwustopniowych kursach. Jednocześnie można decydować się na różne ośrodki, gdzie realizowane są terapie integracji sensorycznej.

 

Przy realizowaniu terapii sensorycznych bardzo ważne jest zapewnienie dziecku komfortowych warunkach. W ramach terapii realizowane są różnego rodzaju formy zabaw, które mają na celu zapewnienie dziecku możliwości kontaktu z bodźcami sensorycznymi. W ten sposób dziecko może nabywać umiejętności, które są naturalnie nabywane przez dzieci w danym wieku, a u których nie występują problemy z integracją sensoryczną. Jednocześnie prowadzenie terapii pozwala na zapewnienie właściwego rozwoju dziecka. W przypadku braku podejmowania terapii u dzieci z problemami z integracją sensoryczną dochodzić może do opóźnienia w rozwoju. Oczywiście skala problemów z rozwojem jest różna w zależności od postaci zaburzeń integracji sensorycznej. Bardzo często u dzieci, u których takie zaburzenia są bardziej pogłębione rodzice mają łatwiej, by wykryć tego rodzaju problemy. Jednak dobrze jest gdy rodzice małych dzieci zapoznają się z najważniejszymi objawami związanymi z zaburzeniami integracji sensorycznej. Wówczas znacznie wcześniej mogą wykryć ewentualne problemy oraz zgłosić się na konsultacje. Trzeba brać pod uwagę, że terapia sensoryczna http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/ może być prowadzona już u dzieci w wieku niemowlęcym.  

 

Miejsce realizowania terapii

Zanim zacznie być realizowana terapia niezbędna jest odpowiednia diagnoza. Trzeba brać pod uwagę, że wielu rodziców źle odczytuje objawy występujące u dziecka, co wynika między innymi z ich podobieństwa również do innych form zaburzeń, które występują u dzieci. Niezbędne jest z tego powodu wstępne skorzystanie z konsultacji ze specjalistą, gdzie terapeuta podczas takich spotkań jest w stanie określić czy terapia sensoryczna jest w ogóle wskazana. Trzeba również brać pod uwagę, że terapia powinna być prowadzona w odpowiednim ośrodku. Dobrze jest, gdy w takim ośrodku są przygotowane odpowiednie warunki do realizowania terapii. Dotyczy to między innymi odpowiednio przygotowanych miejsc do realizowania zajęć w postaci zabaw z dzieckiem, które pozwalają na zapewnienie poradzenia sobie z problemami z integracją sensoryczną.

 

Sprawdzony specjalista

Dobrze jest, gdy terapia jest realizowana przez specjalistę, który posiada odpowiednie doświadczenie w realizowaniu terapii. Dobrze jest między innymi sprawdzić różne ośrodki, w których może być postawiona diagnoza oraz może być realizowana terapia sensoryczna. Informacje można znaleźć za pośrednictwem Internetu. Można zapoznać się choćby z opiniami innych rodziców. Takie informacje można znaleźć między innymi na stronach kierowanych do mam małych dzieci, czy do rodziców. Wiele profesjonalnych ośrodków posiada również swoje strony internetowe, gdzie można zapoznać się z zakresem świadczonych usług czy z warunkami przygotowanymi w celu realizowania terapii.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.