Na co uważać przy wypożyczeniu auta

Głównie należy uważać na koszt ubezpieczenia i limit kilometrów. W ostatnich latach częstą i bardzo dobrą praktyką jest ubezpieczenie wliczone w cenę najmu. Tak więc płacimy za dobę wypożyczenia auta i mamy już w tej cenie opłatę za ubezpieczenie. Jednak nie zawsze tak jest. Jak to sprawdzić? Najłatwiej dzwoniąc do wypożyczalni lub wyszukując warunków wypożyczenia na stronie www danej firmy. Najłatwiej zrobić to poprzez wyszukiwarkę internetową. Weźmy dla przykładu Poznań. Wpisujemy wynajem samochodów poznań, wertujemy oferty, przeglądamy auta oraz promocje. Warto to zrobić, ponieważ wypożyczalnie często oferują 1 dzień gratis, lub właśnie darmowe ubezpieczenie. Warunki ubezpieczenia różnią się między sobą w zależności od firmy, nawet w obrębie jednego miasta. Kolejną częstą praktyką jest określenie limitu kilometrów. Przeważnie jest to limit na poziomie 500 – 600km dziennie. Dzięki temu wypożyczalnia dba o to, żeby samochód nie był nadmiernie eksploatowany. Gdy przekroczymy limit, musimy dopłacić za każdy kilometr. Warto zapoznać się ze stawką, jaką musimy uiścić za przekroczenie limitu.

Jakie jeszcze kruczki prawne mogą czyhać w umowie

Pułapki czyhają przy warunkach ubezpieczenia. Czasami zdarza się, że niektóre firmy stosują pewne wyłączenia z ubezpieczenia. Trzeba koniecznie zapoznać się z takimi wyłączeniami. Pozostaje jeszcze kwestia zwrotu auta. Tutaj też wiele zależy od konkretnej firmy. Często jest tak, że na przykład wynajem samochodów poznań pracuje na lotnisku 24 godziny na dobę.

A inny wynajem samochodów poznań http://carfree.pl pracuje powiedzmy od 9 do 22. I tutaj pojawia się problem. Gdy chcemy oddać auto po 22, musimy za takie przyjęcie dopłacić. Często bywa to 80-90zł. A więc na dopłatę za odbiór auta poza godzinami pracy wypożyczalni również zwracajmy uwagę. Jeżeli nie jesteśmy pewni o której godzinie wrócimy i oddamy auto, może się okazać, że wynajęcie pojazdu z teoretycznie droższej wypożyczalni okaże się dla nas tańsze. Dlatego warto bardzo dokładnie zapoznawać się z wszelkimi warunkami wypożyczenia i nie tylko kierować się najniższą ceną.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.