Popularny import z chin

W globalnej gospodarce zarówno import jak też eksport są istotnymi elementami działania wielu firm. Jednocześnie rozwój usług transportowych przekłada się na to, że import może być sprawnie realizowany nawet przy sprowadzaniu towarów z odległych zakątków świata. Istotne jest natomiast decydowanie się na realizowanie takich działań w ramach importu towarów, które mogą być odpowiednio planowane oraz kontrolowane.

Jednym z popularnych kierunków importu towarów jest import z chin. Do atutów importowania towarów z Chin można zaliczyć możliwość sprowadzania tańszych towarów. Dotyczy to szczególnie takich rynków jak elektronika, meble czy odzież. Jednocześnie import z Chin pozwala na korzystanie z jednego z największych rynków produkcji produktów na świecie. Dodatkowo produkcja w Chinach jest nadal tańsza niż w krajach europejskich, co przy coraz bardziej korzystnych kosztach realizowania międzynarodowego transportu pozwala na możliwość zamawiania tańszych produktów. Takie produkty są w stanie znajdować zainteresowanie wielu klientów, którzy poszukują wyrobów w korzystnych warunkach cenowych.

 

Przygotowanie się do importu z Chin

Jeśli chce się podjąć współpracę z firmami działającymi na terenie Chin niezbędne jest przede wszystkim posiadanie wiedzy o tym jak realizuje się współpracę z firmami chińskimi. Konieczne jest również ustalenie, czy zamierza się współpracować bezpośrednio z producentami chińskimi czy też wybierze się współpracę z dostawcami. Współpraca z dostawcami bywa łatwiejsza do podjęcia, bo coraz więcej chińskich firm oferuje wygodny dostęp do ofert dla firm działających w krajach europejskich. Z ofertami takich firm można zapoznać się w wielu językach za pośrednictwem Internetu. Jednak podejmowanie współpracy powinno opierać się na bezpośrednich kontaktach, które są bardzo istotne na chińskim rynku gospodarczym. W tym względzie można wykorzystać specjalistów czy firmy, które mogą oferować wsparcie dla firm, których interesuje import z chin.

 

Transport z Chin

Przy decydowaniu się na korzystanie z importu towarów z Chin niezbędne jest również wybranie odpowiednich rozwiązań dotyczących transportu. Większość firm w tym względzie będzie korzystała z transportu morskiego. Jednocześnie przy korzystaniu z transportu międzynarodowego niezbędne jest również przyjęcie odpowiednich rozwiązań związanych z odpowiedzialnością za dostarczenie towaru. Wpływa to bezpośrednio między innymi na koszty związane z transportem, co obejmować może między innymi koszty ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie po stronie zamawiających towar pojawia się w przypadku, gdy odpowiedzialność za towar pojawia się po stronie zamawiającego już po odebraniu towaru w chińskich portach. Do istotnych spraw przy zamawianiu towarów z Chin należy zaliczyć również sprawy celne. Trzeba brać pod uwagę, że większość produktów sprowadzanych z Chin objęte jest taryfami celnymi. Niezbędne jest z tego powodu zapoznanie się z takimi taryfami, co przekłada się na łączne koszty realizowania zamówień określonych towarów, które sprowadzane są do Polski z Chin.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.