Remont dachów a osuszanie murów

Przedstawiając remont dachów nie należy zapominać, że osuszanie murów, jest jednym z ważniejszych zabiegów jakim poddaje się budynki mieszkalne. Dzięki postępowi technologicznemu, można dziś dokonać tego bez większych kłopotów, a w tym tekście można przeczytać w jaki sposób to zrobić za pomocą prądu (elektroosmozy), albo iniekcji krystalicznej.

Faktem jest, że remont dachów http://budwod.eu/oferta/naprawa-dachow/ w Warszawie to bardzo istotna czynność. Jest to niekiedy powiązane z osuszaniem murów czy fundamentów. Na początek jednak warto zastanowić się, dlaczego właściwie potrzeba niekiedy osuszać mury domostwa? Najczęstszym powodem – zwłaszcza przy okazji starego budownictwa jest brak założonej wcześniej izolacji (co niestety lata temu nie było takim rzadkim zjawiskiem), lub jej zniszczenie i wypaczenie przez dziesiątki lat. Jeśli osuszanie ścian dotyczy nowego budynku, to bardzo możliwe, że na etapie konstrukcji i budowania popełniono jakiś błąd, lub niedopatrzenie, za co można płacić później pewną cenę. Na całe szczęście to jeszcze nie koniec świata, bo istnieją metody osuszania murów w sposób bezinwazyjny, dzięki czemu nie ma potrzeby rozbieranie budynku, aby pozbyć się wilgoci w mieszkaniu. Warto zatem postawić w takiej sytuacji na profesjonalne wykonanie remont starych dachów.

Do najpopularniejszych metod należy osuszanie murów za pomocą prądu, czyli profesjonalnie nazywając rzecz – metodą elektroosmozy. Na czym polega ten sposób pozbycia się wilgoci? Jak sama nazwa wskazuje, wilgoć wygania się ze ścian muru za pomocą prądu elektrycznego. Woda, która przez lata została wciągnięta przez mur z gleby zostanie w ten sposób zlikwidowana.

Warto jednak zabezpieczyć się, aby za kilka lub kilkanaście lat, nie trzeba było ponownie używać prądu elektrycznego do osuszenia muru. Najlepszym sposobem jest połączenie metody elektroosmozy z metodą osuszania przez iniekcję, a właściwie iniekcję krystaliczną. Polega to na wprowadzeniu do muru odpowiedniego preparatu, którego cenę warto sprawdzić w internecie. Środki do iniekcji dostępne są online na allegro, albo w popularnych marketach budowlanych, które to znajdują się w każdym większym mieście. Remont dachów jest zatem niezwykle istotny. Szczególnie w dużym mieście jakim jest jest Warszawa.

Wachlarz preparatów stosowanych przy metodzie iniekcji jest bardzo szeroki. Wystarczy wyszukać sobie w internecie listę tych środków i zdecydować, który będzie najodpowiedniejszy dla naszego muru. Oczywiście cena jest ważna, jednak warto pamiętać, że nie ma też większego sensu oszczędzanie pieniędzy na konserwacji domu. Lepiej wydać raz nieco więcej, niż cyklicznie, co kilka lat borykać się z problemem wilgotnego muru. Jak widać metod osuszania murów metodą bezinwazyjną nie brakuje. Możemy zdecydować się na odwilgocenie poprzez iniekcję, albo prądem. Niezależnie od tego, na którą metodę się zdecydujemy, warto abyśmy pamiętali, że najlepszym sposobem jest zadbanie o jakość murów jeszcze na etapie stawiania nowego budynku. Jeśli wszystko zostanie odpowiednio dopilnowane, to po latach nie będziemy zmuszeni wyszukiwać gorączkowo w internecie metod osuszania murów, a pieniądze które dzięki temu oszczędzimy będzie można wydać na upiększenie swojego domu, albo ekscytujące wakacje.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.