Telefony analogowe – nadal używane w wielu biurach

Chociaż często kojarzone są z przestarzałymi technologiami, to jednak nadal mają wielu zwolenników. Telefony analogowe są spotykane również w wielu biurach. Jakie są ich najważniejsze zalety w porównaniu do nowoczesnych telefonów?

 

Kiedyś były jednym sposobem na to, aby wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne. Obecnie, gdy mamy do dyspozycji inne technologie, są w odwrocie. Nie oznacza to jednak wcale, że telefony analogowe https://itencio.com/pl/telefony/stacjonarne/analogowe.html nie są już produkowane. Wprost przeciwnie – nadal stosowane są w wielu obiektach – w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, a także w biznesie, na przykład w biurach.

 

Telefon analogowy – co to jest?

Pod pojęciem telefonu analogowego znajduje się standardowy telefon wymagający podłączenia do zwykłej sieci telefonicznej, która określana jest również mianem sieci analogowej.

 

Telefony analogowe często określane są również mianem telefonów stacjonarnych, ponieważ są one na stałe powiązane z miejscem, w którym są zamontowane. Numer telefonu jest wtedy zależny od konkretnego miejsca przyłączenia.

 

Chociaż obecnie telefony analogowe nie są już spotykane tak często, to jednak nadal używane są w wielu punktach – tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia ich do sieci telefonicznej.

 

Przykładowe miejsca, w których stosuje się telefony analogowe:

·        biura i urzędy

·        pokoje hotelowe

·        hale przemysłowe

 

Pod względem swojej konstrukcji, telefony analogowe najczęściej posiadają przewodowe słuchawki, ale również mogą być to modele ze słuchawkami bezprzewodowymi, które działają na określonym obszarze.

 

Zalety telefonów analogowych:

·        pozwalają na komfortowe prowadzenie rozmów

·        mogą pełnić rolę telefonów systemowych

·        są proste w obsłudze nawet dla niedoświadczonych osób

·        wyróżniają się przystępnymi cenami

·        mogą mieć dodatkowe funkcje, na przykład systemy głośnomówiące, możliwość programowania numerów pod konkretnymi klawiszami

 

Oczywiście, telefony analogowe mają też określone wady, które powodują, że nie sprawdzą się one w każdym przypadku.

 

Warto przede wszystkim wskazać, że wymagają one podłączenia do standardowej sieci telefonicznej, która nie wszędzie może być dostępna. Także korzystanie z telefonów tego rodzaju może być powiązane z wyższymi rachunkami od operatora w porównaniu z telefonami bazującymi na sieciach komputerowych – IP (VoIP).

 

Telefony analogowe czy telefony IP?

Dzisiaj większość firm decyduje się na korzystanie z telefonów IP zamiast z telefonów analogowych.

 

Technologia IP – VoIP pozwala na prowadzenie połączeń telefonicznych bez potrzeby podłączenia sprzętu do standardowej sieci telefonicznej – analogowej. Zamiast niej stosuje się sieci komputerowe, na przykład wewnętrzne sieci LAN oraz internet.

 

Telefony IP są łatwiejsze w instalacji i konfiguracji w systemie, dają więcej możliwości użytkownikom, a także są bardziej przystępne cenowo – prowadzenie rozmów jest wtedy tańsze niż przez zwykłe telefony analogowe.

 

Jednak nadal jest wiele miejsc, gdzie standardowe telefony analogowe także sprawdzają się bardzo dobrze i stanowią alternatywę dla nowoczesnych modeli IP.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.