Wykorzystanie iniekcji przy osuszaniu murów

Zawilgocenie ścian to bardzo częsty problem, który pojawia się w budynkach. Jednocześnie wilgoć jest poważnym problemem z punktu widzenia zdrowia użytkowników budynków. Ważne jest z tego powodu podejmowanie takich działań, które pozwalają na pozbycie się wilgoci.

 

Wilgoć pojawia się między innymi na ścianach. Jeśli wilgoć utrzymuje się w dłuższym okresie czasu może to prowadzić do rozwijania się groźnych bakterii czy grzybów. Jednak można obecnie decydować się na metody budowlane, które pozwalają na usuwanie wilgoci. Osuszanie murów może być realizowane przy zastosowaniu różnych technologii. Do często stosowanych technologii zalicza się Iniekcja http://budwod.eu/oferta/izolacje-cisnieniowe/, gdzie wykorzystywana jest między innymi metoda iniekcji krystalicznej. Jednocześnie jest to metoda, która nie wymaga ingerowania w konstrukcję budynku. Iniekcja krystaliczna stosowana jest do odtworzenia prawidłowo działającej izolacji. Odtworzenie izolacji fundamentów pozwala na ograniczenie dostawania się wody do fundamentów, a co za tym idzie występowania wilgoci. Warto brać pod uwagę, że wilgoć prowadzi do znacznie szybszego niszczenia się fundamentów.

 

Zastosowanie iniekcji krystalicznej

W wielu przypadkach nie ma możliwości stworzenia takich fundamentów, które są odpowiednio izolowane. Oczywiście równie często zdarzają się sytuacje, w których fundamenty nie są wykonane we właściwy sposób. Naprawa fundamentów jest trudna, ale Iniekcja to metoda, która pozwala na brak konieczności realizowania ingerencji w konstrukcję budynku. Jeśli iniekcja krystaliczna może być zastosowana to jest bardzo popularną metodą poprawy działania fundamentów oraz skutecznego izolowania budynków. Przy wykorzystaniu iniekcji krystalicznej wstrzykiwane są w mury odpowiednie preparaty. Dostają się one w głąb muru, a pod wpływem działania wody krystalizuje się, co pozwala na odtwarzanie izolacji.

 

Właściwe wykonanie iniekcji

Jeśli chce się zrealizować w budynku iniekcję, jak iniekcja krystaliczna bardzo ważne jest postawienie na odpowiednie firmy budowlane, które posiadają doświadczenie zarówno w realizowaniu izolacji, a jednocześnie w stosowaniu iniekcji krystalicznej. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia skutecznego wykonania prac budowlanych. Ważne jest między innymi ograniczenie konieczności ponawiania wykonania naprawy izolacji w budynku. Kolejne prace budowlane generują niepotrzebne koszty, więc jakość wykonania iniekcji krystalicznej ma bardzo duże znaczenie. Doświadczone firmy budowlane są również w stanie dobrze ocenić, czy opłaca się zastosować w określonej sytuacji iniekcję krystaliczną.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.