Zawilgocenie i Iniekcje

Zawilgocenie fundamentów to bardzo często pojawiająca się sytuacja w budynkach. Po pierwsze jest to problem w miejscach, gdzie nie ma możliwości wykonania fundamentów w pełni odpornych na działanie wody. Jednocześnie problemem może być również sytuacja, w której budynek się starzeje, a co za tym idzie stopniowo uszkadza się izolacja fundamentów. Jednak ważne jest by decydować się na odpowiednie działania w celu usuwania wilgoci w budynku.

 

Gdy w budynku pojawia się wilgoć bardzo ważne jest decydowanie się na takie rozwiązania, które pozwalają na jej skuteczne usuwanie. Ma to bardzo duże znaczenie z punktu widzenia między innymi zdrowia użytkowników budynku. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że zawilgocenie fundamentów może prowadzić również do uszkadzania się całego budynku. Warto jest z tego powodu podejmować odpowiednie działania w formie prac budowlanych, które odpowiednio szybko pozwalają na reagowanie na pojawianie się problemów z zawilgoceniem fundamentów. Decydować można się na różne metody wysuszania fundamentów czy odtwarzania izolacji fundamentów. Do takich metod zaliczają się między innymi Iniekcje http://budwod.eu/oferta/izolacje-cisnieniowe/. Przy iniekcjach stosowane są różne metody, co obejmuje przede wszystkim sposób wprowadzania w mury preparatów, czy rodzaj stosowanych preparatów. Jednak generalnie metody iniekcji polegają na wstrzykiwaniu preparatów do murów, co pozwala na zapewnienie odtwarzania się izolacji.

 

Znaczenie izolacji

W każdym budynku izolacje mają bardzo duże znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływają na cyrkulację ciepła, czy na zachowanie energii cieplnej w budynku. Dobrze jest, gdy w budynku funkcjonowała optymalnie skonstruowana izolacja. Wówczas w dłuższym okresie czasu można liczyć między innymi na ograniczenie kosztów związanych z używaną energią cieplną. Jednocześnie istotne jest również zapewnienie ograniczenia występowania zawilgocenia, które jest trudne do usunięcia. Gdy występuje zawilgocenie murów czy fundamentów wówczas niezbędne bywa stosowanie albo metod ingerujących w konstrukcję budynku, które są bardzo kosztowne, albo na takie metody, które mogą być zastosowane bez ingerowanie w konstrukcję budynku. Do takich metod naprawy izolacji zaliczają się Iniekcje, które opierają się na wstrzykiwaniu odpowiednich preparatów.

 

Iniekcje krystaliczne           

Do popularnych a co za tym idzie bardzo często stosowanych metod iniekcji zalicza się iniekcja krystaliczna. W przypadku zastosowania tej metody iniekcji wykorzystywane są nowoczesne preparaty, które pod wpływem działania wody zamieniają się w kryształy. W ten sposób po wprowadzeniu preparatu do murów możliwe jest uzyskanie odtworzenia izolacji.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.