Szybki i efektowny makijaż do pracy – jak go wykonać?

Są zawody i profesje, które wymagają od pracownika nienagannego wyglądu. Składa się na to także odpowiedni makijaż, który podkreśli atuty, a ukryje mankamenty cery.

Jak zatem  szybko zrobić makijaż do pracy, by wyglądać pięknie? I jakie kosmetyki należy kupić, by wykonać go samodzielnie?

Makijaż do pracy – baza to podstawa, czyli podkład w kremie lub płynie 

Przed pracą większość kobiet nie ma zbyt wiele czasu na wykonanie starannego makijażu i fryzury, a to podstawa dobrego wyglądu. Należy  skorzystać z prostych rad doświadczonych makijażystów. Warto zainwestować w dobry podkład ( najlepiej w kremie). Można go nałożyć w kilka sekund.

Ukrywa wypryski, nierówności, wyrównuje koloryt i wygładza. Skóra wygląda na wypoczętą i promienną. By makijaż był trwalszy można oprószyć skórę pudrem sypkim lub nałożyć róż na policzki. Będzie to idealne wykończenie.

Wejdź na portal femine.pl i przeczytaj więcej na temat podstaw pielęgnacji twarzy.

Podkreśl oczy i usta do pracy – tusz do rzęs i szminka (może być czerwona). 

Jak szybko zrobić makijaż do pracy? To pytanie zadaje sobie codzienne wiele kobiet. By uzyskać zadowalający efekt należy podkreślić oczy i usta. Dobry tusz do rzęs ( wydłużający lub pogrubiający, najlepiej w czarnym kolorze) podkreśli oko i doda twarzy wyrazistości.

Dopełnieniem makijażu będzie użycie błyszczyka lub szminki w ulubionym kolorze. Wykonanie takiego makijażu zajmuje niecałe 10 minut. Jest to prosty, szybki i skuteczny sposób, by wyglądać dobrze.

By makijaż utrzymał się długo na twarzy, można skorzystać z mgiełek utrwalających. To dobre rozwiązanie, szczególnie latem. Dzięki takiemu zabiegowi można prezentować się efektownie i świeżo. Wystarczy dobry podkład, szminka i tusz do rzęs.