Od czego warto zacząć czytanie komiksów z uniwersum DC Comics?

Każdy miłośnik komiksów, z pewnością zna tytuły Uniwersum DC Comics. Jest to jeden z gigantów branży komiksowej, który stanowi główną konkurencję Marvela. Wykreowani przez DC Comics superbohaterowie na stałe wpisali się już w naszą popkulturę, a ich niezwykłe historie doczekały się również ekranizacji filmowych. Wychowało się na nich kilka pokoleń fanów fantasy. Jeżeli jednak do tej pory nie trafiłeś na pozycje Uniwersum DC Comics, sprawdź, od czego warto zacząć czytanie komiksów tego wydawnictwa.

Komiksy o Batmanie

Wśród najbardziej znanych komiksów DC Comics można wymienić te o Batmanie. Jeżeli do tej pory jeszcze nigdy nie sięgaliśmy po taką propozycję, wówczas warto poznać historię tego superbohatera od początku, a więc sięgnąć po tytuł Batman – rok pierwszy. Pozycja ta opowiada o początku działalności Bruce’a Wayne’a jako obrońcy Gotham. Czytelnicy dowiadują się o tym jak fakt, iż młody Wayne jako chłopiec był świadkiem morderstwa swoich rodziców, ukształtował go w przyszłości. Po wielu latach treningów Batman wraca do Gotham, aby walczyć o przyszłość tego skorumpowanego i zepsutego miasta. Komiksy DC o Batmanie to klasyki, po które mogą sięgnąć zarówno zagorzali miłośnicy tego gatunku, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem ilustrowanych historii.

Komiksy Aquaman

Jednym z najważniejszych superbohaterów stworzonych przez Uniwersum DC Comics obok Batmana czy Wonder Woman, bez wątpienia jest Aquaman. W Polsce jednak postać ta nie jest zbyt dobrze znana, a komiksy z Aquamanem w roli głównej wydawane są dopiero od 2017 roku. Warto jednak wiedzieć o tym, że bohater ten miał swój debiut w 1941 roku. To superbohater, który może żyć pod wodą i zdolny jest płynąć z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu może zapobiegać wielu niespodziewanym zdarzeniom. W pierwszym komiksie o Aquamanie ratuje on szalupę ratunkową przed ostrzałem. Kolejne komiksy o tym superbohaterze są jednak dużo ciekawsze i zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

Komiksy Flash

Jeżeli chcemy zacząć czytać komiksy wydane przez Uniwersum DC Comics, powinniśmy postawić na znane i cenione przez miłośników tego wydawnictwa tytuły. Bez wątpienia można zaliczyć do nich również historię o Flashu. Warto mieć świadomość, że miano Flash w DC Comics nosiło kilka różnych postaci, między innymi Jay Garrick, Barry Allen, czy Bart. Wszystkie te opowieści mają jednak pewne wspólne elementy. Flash może poruszać się z bardzo dużą prędkością, która łamie prawa fizyki. Może też kontrolować własne cząstki ciała, wprowadzając je w wibracje, co pozwala mu podróżować w czasie, a nawet do innych wymiarów.