Plecak czy torebki damskie worki do pracy – jak wybrać odpowiedni dodatek dla siebie?

Plecak czy torba do pracy to dziś nieodzowny dodatek, który wiele mówi o nas i naszym stylu. Każda z nas ma w szafie przynajmniej jeden model. Wybór toreb czy plecaków na co dzień to więc krok fundamentalny! Jednak jak to zrobić i jakimi strategiami się kierować, aby wybrać odpowiedni dodatek dla siebie?

Torebki damskie worki do użytku na co dzień

W przypadku toreb dziennych, takich jak torebki damskie worki preferuj neutralne kolory, które pasują do wszystkiego:

 • czarny,
 • szary,
 • niebieski,
 • beżowy,
 • brązowy.

Są idealne, również dlatego, że zwykle tego typu torby nie są zmieniane zbyt często, a przynajmniej nie codziennie. Na wieczór z kolei idealnie sprawdzi się metaliczna mini torebka lub kopertówka w klasycznej czerni, być może z aplikacjami i zdobieniami w innych kolorach lub materiałach.

Zawsze pamiętaj, że torebka wieczorowa musi być mniejsza i bardziej elegancka w stylu niż torebka dzienna.

Jak wybrać plecak lub torbę do pracy?

Torba czy plecak do pracy towarzyszy w każdej chwili dnia. Dlatego taki plecak czy torebka musi być pojemna i funkcjonalna, a także łatwa do przenoszenia. Krótko mówiąc, idealny model to taki, który jest w stanie zaspokoić Twoje codzienne potrzeby, a jednocześnie odzwierciedla Twoją osobowość. Jednak co wybrać? Plecak czy maxi-torba worek? Odpowiedź w tym przypadku zależy od dwóch czynników: jak się czujesz i co musisz ze sobą zabrać.

Co zabrać ze sobą do pracy? Plecak czy torebka?

Jeśli szukasz poczucia lekkości, pomimo ciężaru, który dźwigasz na co dzień, jeśli Twoja praca lub nauka wiąże się z ciągłymi podróżami i potrzebujesz więcej miejsca, myśląc bardziej o praktyczności niż o modzie, możesz zdecydować się na plecak do pracy lub torebo-plecak ze sklepu Verostilo. Dodatkowo mając plecak, masz zawsze wolne ręce i możesz wygodnie trzymać telefon.

Jeśli natomiast pracujesz w biurze i szukasz bardziej eleganckiego dodatku, do noszenia na co dzień, czasem w ręku, czasem na ramieniu, czasem pod pachą, dobrym wyborem może być skórzana torba worek do pracy.

Szerokość i funkcjonalność plecaka lub torby biznesowej

Pomyśl o tym, co najczęściej nosisz i co zabierasz ze sobą do miasta i do pracy. Upewnij się, że Twój plecak ma kilka kieszonek na zewnątrz. I oczywiście we wnętrzu powinna znajdować się co najmniej jedna kieszeń.

Jak wybrać najlepszą torbę do pracy?

Jeśli natomiast wolisz zabrać ze sobą torebkę, jak wybrać najbardziej odpowiednią? Taką, która może towarzyszyć Ci na co dzień w pracy? Przede wszystkim torba do pracy musi być pojemna i funkcjonalna, a także łatwa do przenoszenia.

Jeśli szukasz torby do pracy, dobrze jest wybrać duży i pojemny model, który pomieści wszystko, czego potrzebujesz. Kobieta nosi ze sobą wiele przedmiotów:

 • kosmetyki,
 • telefon komórkowy,
 • lusterko,
 • dokumenty,
 • szczotkę i grzebień,
 • lekarstwa itp.

Z tego powodu torba musi być odpowiednia do określonego celu. Dla wygody ważne jest, aby Twoja torba miała co najmniej 2 przegrody wewnętrzne i kilka kieszeni, które pomogą oddzielić rzeczy do pracy od osobistych (takich jak makijaż, słuchawki itp.).

Rodzaj torby może się różnić w zależności od miejsca pracy i sposobu poruszania się. W eleganckim biurze warto wybrać torbę w neutralnych kolorach, które mają tę zaletę, że pasują do wszystkiego.

Teczki twarde czy miękkie? Sprawdź damskie torebki worki od Verostilo

Aktówki i teczki to torby, które są bardzo sztywne i nie mają tendencji do deformacji. Dzięki temu są bardzo formalne i eleganckie, idealne dla wszystkich tych, którzy lubią wyglądać nienagannie i profesjonalnie.

Ten rodzaj torby biznesowej może być średniej lub dużej wielkości. Te modele ze sztywnej skóry pozwolą Ci uporządkować to, czego potrzebujesz, bez ryzyka uszkodzenia. Jednak są bardziej preferowane przez męskie grono.

Z kolei głównymi przedstawicielami modeli, które najczęściej są wybierane przez kobiety to torba worek i shopperka. Miękkie torby maxi są odpowiednie do bardziej swobodnego i zrelaksowanego stylu. Jednak to nie znaczy, że nie możesz ich używać do pracy lub nauki. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po wypełnieniu nie zachowują swojego kształtu. Są to jednak niezniszczalne, praktyczne i bardzo pojemne torby, w których znajdą swoje miejsce wszystkie te przedmioty, bez których nie można się obejść w pracy, w restauracji czy w podróży.

Torba na ramię czy torba do przewieszenia z długim paskiem?

Ogólnie rzecz biorąc, modele toreb do przewieszenia są dobre dla tych, którzy muszą dużo się ruszać. Ten model z długim paskiem jest najbardziej praktyczny ze wszystkich, ponieważ pozwala mieć wolne ręce i ramiona dzięki regulowanemu paskowi, który pozwala trzymać torebkę na preferowanej wysokości. W dużej wersji jest doskonała nawet do podróży, a w wersji mniejszej jest synonimem wyrafinowanej elegancji.

W rzeczywistości różnica między modelami na ramią a tymi do przewieszenia przez ciało jest bardzo subtelna. Torebki na ramię wyróżniają się tym, że skórzany pasek tez jest często regulowany lub odpinany, co pozwala nosić je zarówno na ramieniu, jak i w poprzek. Często są one również wyposażone w mniejsze uchwyty, aby móc nosić torbę w dłoni.