Jak nosić paski

Szerokie lub wąskie, pionowe lub poziome, stonowane lub kolorowe. Tego lata modne są paski w każdej wersji. Czy wiesz, jakie są zasady noszenia tego wzoru?

W duecie z dżinsem

Ubrania w paski są bardzo wyraziste. Zazwyczaj to one grają w stylizacjach główną rolę. Właśnie z tego powodu najbezpieczniej jest je łączyć z jednolitymi rzeczami bez wzorów. Idealnym dopełnieniem dla zwiewnej sukienki nawiązującej do stylu boho będą dżinsowe elementy, które przy okazji także odmładzają. Pionowe paski, nawet szerokie, dodają kilka centymetrów wzrostu oraz lekkości całej sylwetce.

Od stóp do głów

Uważasz, ze to za dużo? Przecież moda to także zabawa! Czasami warto pokusić się o stworzenie oryginalnej stylizacji. Nawet taki wzór jak paski można nosić w wersji „total look”. Jest tylko jeden warunek: trzeba znaleźć dla nich wspólny mianownik np. tę sama barwę, a wszystko będzie pasować – nawet pionowe, wysmuklające paski na spodniach z poziomymi, poszerzającymi na swetrze. Taki zabieg idealnie wyrówna zachwiane proporcje pani „gruszki”. O tym jak się ubierać, aby dobrze wyglądać pisze również strona www.sensacja.pl

Z modnym wzorem

Odważyłaś się poszaleć z kolorami, pójdź o krok dalej i zaszalej. Nie możesz się zdecydować, czy tego lata wybrać modne paski czy dzikie wzory? Noś je razem! Uważaj tylko, aby nie przesadzić. Jeśli dopiero uczysz się sztuki miksowania deseni, postaw najpierw na dodatki w postaci szala, butów czy torebki w odmiennym wzorze niż ten na ubraniu. Pamiętaj też, że najlepiej wyglądają połączenia drobnych wzorków.

 

W stonowanej gamie

Dla miłośniczek klasyki, które nie lubią zaskakiwać strojem, polecamy bezpieczne łączenia. Stonowane, skośne paski np. na spódnicy wystarczy zestawić z równie spokojnymi elementami garderoby. Ten rodzaj pasków pasuje do każdego typu sylwetki. Odpowiednio dobrane wielkością i kolorem skośne paski mają charakter wyszczuplający. Można też nimi podkreślić wybrane partie figury.