Jak przejść zdrowy glow up w wakacje?

uroda

Glow up to proces, który w ostatnich miesiącach szczególnie przypadł mi do gustu. Zadbanie o siebie i polepszenie swojego wyglądu to coś, co poprawia humor po egzaminach i przygotowuje na nowe wyzwania pojawiające się w życiu. Dlatego polecam zaplanowanie tej transformacji na okres wakacyjny. Ma się wtedy więcej czasu i energii do zmiany, do tego można dokładnie przemyśleć, co chce się zmienić. Dotyczy to nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale także wnętrza i duchowości.

Zastanów się, co wymaga w Tobie zmiany

Glow up powinien być zaplanowany subiektywnie. W internecie można zobaczyć wiele inspiracji, które podpowiadają, jakie trendy czy style są modne, ale przeprowadzając swoją transformację, nie powinno się kierować chwilową zajawką. Każdorazowo glow up ma pomagać stać się lepszą wersją siebie, bardziej zgodną wewnętrznie i zewnętrznie. Dlatego przed planowaniem konkretnych zmian warto zastanowić się, co faktycznie chce się poprawić lub ulepszyć. Nie chodzi jednak o poprawianie w sensie stawania się lepszym, ale raczej uzgadniania tego, co nosisz i jak wyglądasz z tym, jak się czujesz. Zawsze lepiej jest być całościowo zgodnym.

Nie wydawaj wszystkich oszczędności

Internetowa kultura glow up w dużej mierze opiera się na wydawaniu pieniędzy u fryzjera, na paznokcie czy nowe ubrania. Tymczasem transformacja wcale nie musi być droga. Jeśli chcesz zmienić swój styl, zastanów się, czy nie możesz przerobić swoich starych części garderoby albo kupić czegoś taniej przez internet. Bardzo często wydając oszczędności, można popaść w przesadę i wyposażyć się w rzeczy, których realnie się nie potrzebuje. Dlatego lepiej zawczasu przejrzeć, co się ma i zastanowić, czy nie można ponownie tego wykorzystać. Kupuj tylko to, co naprawdę Ci się podoba i wiesz, że zostanie przez Ciebie użyte wiele razy.

Jeżeli potrzebujesz więcej porad tego typu, zapraszamy na portal https://znamiona.pl, gdzie wzbogacisz swoją wiedzę z różnych zakresów pielęgnacji i urody.

Nie rób niczego na siłę

Często potrzeba przejścia glow upu wynika z chwilowej mody. Jeśli czujesz, że nie chcesz przechodzić żadnej drastycznej metamorfozy, to się do tego nie zmuszaj. Nie ma niczego złego w byciu zadowolonym ze swojego życia czy wyglądu. Glow up może obejmować także sferę duchową czy wewnętrzną. Zamiast zmieniać się zewnętrznie, poszukaj nowego hobby albo powróć do czegoś, co kiedyś sprawiało Ci przyjemność. Możesz też poznawać nowe osoby, szukać nowej wiedzy albo zacząć medytować. To wszystko składa się na wypracowanie równowagi w życiu i zawiera się w glow upie. To taka transformacja będzie najbardziej wartościowa.