Zaskocz swoich znajomych – jak zrobić niezrównany makijaż oczu?

Co sprawia, że makijaż oczu jest piękny? Mówimy o technikach, odcieniach i środkach.

Makijaż oczu – zacznij od brwi

Pięknie wyprofilowane brwi przyciągają uwagę do oczu. Za pomocą czystej szczotki ułóż włosy na górze, a następnie wypełnij luki między cieniami, które powtarzają odcień koloru brwi. Przejdź od podstawy brwi do zakończenia. Jeśli gęstość brwi Ci odpowiada, użyj przezroczystego żelu, aby po prostu położyć i włosy gładko wzdłuż owalu czoła.

Wszystkie osoby które zainteresowane są tematyką make-up odsyłamy do wpisu o wpływie makijażu na cerę i skórę.

Nie zapomnij o bazie pod cieniem

Aby makijaż był trwały, jak to tylko możliwe, nie zaniedbuj podkładu do powiek. Wygładzi skórę i przygotuje ją do nakładania cieni.

Twórz głębię makijażem oczu

Aby uzyskać głęboki wygląd, rozprowadź jasne cienie na całej powierzchni powieki, a w złamaniach konturów zastosuj ciemne, z tego samego schematu kolorów i odpowiednio wymieszaj. Taka sztuczka do makijażu zapewni efekt 3D.

W makijażu oczu ostrożnie wybierz odcienie

Być może jednym z najważniejszych kroków w makijażu jest wybór odcienia, który harmonizuje z kolorem oczu. Uniwersalna zasada: wybierz te kolory cieni, które na kole kolorów są przeciwnymi do koloru oczu. Tak więc odcienie brązu i miedzi są idealne dla niebieskich oczu, dla zieleni i brązowych, fiolety. Między innymi zwróć uwagę na odcień skóry: im jest ciemniejszy, tym cieplejsze odcienie cieni powinny być zastosowane.

Nie zaniedbuj eyelinera w makijażu oczu

Nałóż żel i płynny eyeliner lub kredkę na linię górnych rzęs. Jeśli oczy są jasne, użyj brązowej wkładki, Jeśli ciemne, użyj czarnej. Pod dolnymi rzęsami rozprowadź brązowe lub czarne cienie za pomocą małego pędzla, aby stworzyć efekt mgły. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że eyeliner górnej powieki zbiega się z dolnym eyelinerem w zewnętrznym kąciku oka.

Zastosuj zakreślacz zgodnie z zasadami

Rozjaśnij przestrzeń pod brwiami i wewnętrzne kąciki oczu. Zakreślacz w tym zadaniu może uczynić cuda.

Ostatnim akcentem jest tusz do rzęs

Jeśli rzęsy są słabe stosuj serum do rzęs. Przed farbowaniem rzęs podkręć je zalotką. Następnie nałóż tusz do rzęs w dwóch lub trzech warstwach. Formuły można wybrać różne – jeśli chcesz wydłużyć rzęsy i dodać do nich objętość, nałóż dwa produkty na przemian. To prawda, że istnieją środki, których skład pozwala połączyć dwa pożądane efekty.