5 skutecznych sposobów na piękną skórę!

Wielu z nas wydaje krocie, by dbać o skórę. Często chcemy, aby nasza skóra wyglądała młodo i zdrowo i naprawdę robimy coś, aby chronić naszą skórę przed wszelkimi możliwymi szkodami, jakie mogą wystąpić w naszym otoczeniu. Cóż, nasza skóra jest naszym największym organem pełniącym kilka funkcji.

Jak w 5 krokach poprawić zdrowie swojej skóry?

Chroni nas przede wszystkim przed wnikaniem obcych substancji i służy jako punkt transferowy do uwalniania toksyn z naszego organizmu, dzięki czemu nasza skóra jest po prostu godna ochrony i pielęgnacji. Teraz, jeśli w większości dzisiejszych magazynów zauważyłeś, że pożądasz wspaniałej skóry modelek i celebrytek, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać piękną skórę.

Porada 1: Pij wodę

Często mówi się, że najprostszym sposobem na oczyszczenie i uelastycznienie skóry, która jest już sucha, jest picie dużej ilości wody. Woda od dawna uważana jest za najskuteczniejszą naturalną kurację lub prawie darmową kurację na każdy stan skóry ze względu na jej zasadowość, pH 7,3. Zapobiega odwodnieniu, które może wytwarzać sebum lub olej z gruczołów łojowych. Twoja skóra potrzebuje wody, aby mogła jak najlepiej funkcjonować, dlatego lekarze i dietetycy zalecają dzienne spożycie od 6 do 8 szklanek wody dziennie.

Porada 2: Uważaj na swoją dietę

Odżywianie również odgrywa istotną rolę w zdrowiu skóry. Mówi się, że określone pokarmy, takie jak te kwaśne i produkty mleczne, mogą wywoływać reakcje alergiczne u niektórych osób. Ponadto jednym z szeroko dyskutowanych tematów w dziedzinie żywienia są dziś czekolady. Niektórzy twierdzą, że czekolada wpływa na stan skóry, podczas gdy inni twierdzą, że nie. Niezależnie od wyniku, najlepszą rekomendacją jest po prostu przestrzeganie pożywnej diety, która zawiera wiele świeżych owoców i warzyw zielonolistnych, a także błonnik.

Porada 3: Rozważ peelingi

Wielu ekspertów twierdzi, że złuszczanie skóry to kolejny świetny sposób na uzyskanie pięknej skóry. Spróbuj więc zainwestować w dobry peeling do ciała lub „loofah”, jak to się powszechnie nazywa, ponieważ jest w stanie usunąć martwe komórki naskórka z twojego ciała. W związku z tym należy to robić raz lub dwa razy w tygodniu, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Co więcej, peelingi pomagają zapobiegać wrastaniu włosów. Należy jednak unikać stosowania jakichkolwiek peelingów do ciała na skórze twarzy. Głównym powodem tego środka ostrożności jest to, że tkanka twarzy jest bardziej wrażliwa i delikatniejsza niż tkanki ciała.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo gąbek złuszczających, a także szereg naprawdę dobrych żeli złuszczających, które są specjalnie opracowane dla skóry twarzy. Należy jednak pamiętać, że osoby ze skórą dotkniętą trądzikiem nie powinny stosować żeli złuszczających ani gąbek, ponieważ mogą one nasilać infekcję trądzikową. Postaraj się zamiast tego rozważyć te złuszczające produkty dla cery trądzikowej w formie zabiegu peelingu skóry. Produkty te są obecnie powszechnie oferowane w większości moich salonów na całym świecie. Być może najlepiej rozważyć skonsultowanie się ze specjalistą od skóry przed podjęciem jakiejkolwiek formy peelingu skóry.

Porada 4: Rozważ zdrową rutynę pielęgnacji twarzy

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy, wejście w rutynę zdrowego piękna nie jest złe. Większość dzisiejszych lekarzy zdecydowanie zaleca oczyszczanie, nawilżanie i tonizowanie skóry dwa razy dziennie. Podczas czyszczenia nigdy nie zapomnij o oczyszczeniu obszaru na szyi, w tym twarzy. Następnie nałóż krem nawilżający lub krem na szyję.
Przed pójściem spać zawsze pamiętaj o zmyciu całego makijażu. Oczyść skórę przed snem, bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczona. Stwierdzono, że w nocy skóra przechodzi proces eliminacji i nie może prawidłowo oddychać, jeśli jest zatkana makijażem. Możesz również dowiedzieć się, że spanie z makijażem spowoduje, że Twoja skóra „pęknie” z plamami.

Jeśli chodzi o golenie dla mężczyzn, niektórzy mężczyźni mogą doświadczać wysypki po goleniu. Dla wielu te wysypki obniżają poczucie własnej wartości, ale w rzeczywistości nie jest to duży problem do przemyślenia. Istnieje wiele sposobów na uniknięcie wysypki. Być może jednym z najlepszych jest upewnienie się, że podczas golenia pociągnięcia brzytwą podążają za kierunkiem wzrostu włosów. To po prostu to!

Również blizny na twarzy mogą być czasami nieestetyczne. Aby wyleczyć bliznę, zaleca się stosowanie olejków eterycznych jaśminu lub neroli rozcieńczonych w oleju nośnikowym. Jest to uważane za skuteczne w usuwaniu blizn na twarzy, a nawet działa również na rozstępy. Jeśli jednak zauważysz, że blizna lub rozstęp przybrał srebrzysty lub biały kolor, pamiętaj, że nie można ich już usunąć. A jeśli jest różowawy lub czerwony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że można go wyleczyć.

Jeśli chodzi o siniaki, istnieją kremy i maści z arniki, które są przydatne w leczeniu siniaków. Interesujące jest również to, że jednym ze sposobów szybkiego i skutecznego radzenia sobie z siniakami jest zastosowanie Vicks Vaporub na dotkniętym obszarze.

Więcej wpisów o podobnej tematyce znajdziesz w serwisie pushup.pl, gdzie publikujemy interesujące artykuły traktujące zdrowym stylu życia.

Porada 5: Ulecz swoje stopy

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, stopy są często zaniedbywane. Jeśli więc nie znalazłeś czasu na profesjonalny pedicure, spróbuj napełnić piłkę lub miskę ciepłą wodą i dodaj swój ulubiony olejek eteryczny. Moczyć stopy przez około piętnaście minut. Następnie osusz je i nałóż na nie środek do usuwania szorstkiego naskórka. Spłucz to i dobrze wysusz stopy. A jeśli rozważasz pedicure, po prostu nałóż krem do ciała na stopy, aby łatwo i szybko naprawić pedicure.